Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a dnes je Státní svátek - Mistr Jan Hus.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16175, komentáře < 7 dní: 190, komentářů celkem: 396036, adminů: 60, uživatelů: 5075  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 173 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

rosmano
sarakaur

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108552415
přístupů od 17. 10. 2001

Nebezpečná učení: Doktríny charismatiků připravují nástup Antikrista
Vloženo Čtvrtek, 10. květen 2007 @ 18:51:54 CEST Vložil: stepan

Kritika bludů poslal gregorios777

Charismatická doktrína "Království NYNÍ" je zcela v souladu se zamýšleným nástupem Antikrista. Tato doktrína tvrdí, že Kristovo tisícileté Království již nastalo dnem Letnic a že Kristus již nyní vládne celému světu, že satan je svázán a nyní je na církvi, aby dokonala jeho porážku.

Tato doktrína předpokládá velkou aktivitu církve v evangelizaci ( nebude to však v Duchu Kristově ), příchod velkého "probuzení" a dobytí celého světa pro Krista. Kristus pak prý přijde do svého Chrámu Církve a posadí se zde jako Král. Jakým způsobem přijde Antikrist? Takovým, že se bude vydávat za Krista ( Antikrist = místo Krista, náhrada Krista, proti Kristu ). Jakýkoli menší podvod by byl pod Satanovu inteligenci. Antikrist tedy přijde a bude tvrdit, že je Kristus. Zpočátku to nebude k rozeznání. Na světě skutečně dojde k velkému "probuzení" ( avšak pod taktovkou Antikrista ), takže ho bude následovat celá země ( Zj 13,8 ) a také mnoho falešných věřících, zejména z řad charismatických kruhů, které bude nositelem a hlavním tahounem tohoto "probuzení." V čele tohoto "probuzení" půjdou falešní proroci a učitelé současného charismatického hnutí nebo jejich nástupci.

Pán Ježíš Kristus má přijít do nově zbudovaného chrámu v Jeruzalémě a má tam převzít podle proroctví zaslíbený Davidův trůn. Antikrist to dobře ví, a proto se bude snažit Pána předejít, a v polovině velkého soužení přeruší Židům oběť v chrámě ( Dan 9,27 ) a posadí se tam, jako by byl Bůh. Jsme si vědomi, že ten, který se tam posadí jako Kristus, nebude pravým Kristem, ale bude mít od Boha danou obrovskou moc k oklamání? ( 2Tes 2,11 ) Jsme si vědomi, že ten klam bude skutečně velice účinný, záludný a neodolatelný? Až tak, že i vyvolení budou mít co dělat, aby nepodlehli!? ( Mt 24,24 )

Jsme na to připraveni? Máme v sobě poklad zdravých řečí ( Písma svatá ), který zachováváme skrze Ducha svatého přebývajícího v nás? ( 2Tim 1,13-14 ). Přijali jsme lásku pravdy ( a nejen lásku ), abychom nebyli oklamáni? ( 2Tes 2,10 )
Podobná témata

Kritika bludů

"Doktríny charismatiků připravují nástup Antikrista" | Přihlásit/Vytvořit účet | 17 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Doktríny charismatiků připravují nástup Antikrista (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Čtvrtek, 10. květen 2007 @ 19:21:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Samozřejmě, že nástup Antikrista se netýká vítězných věřících, kteří v době jeho přímého nástupu již budou vytrženi k Pánu. Dnes však žijeme v době příprav na ty budoucí události. A proto zastávat pozici charismatiků, kteří káží tuto doktrínu je vlastně již podíl na klanění se šelmě - Antikristu. Kdo poslouchá a obdivuje to množství falešných proroků a učitelů charismatického hnutí, má na apostázi od Krista podíl již nyní.Re: Doktríny charismatiků připravují nástup Antikrista (Skóre: 1)
Vložil: Legulda v Čtvrtek, 10. květen 2007 @ 21:11:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Promiň, nevím kde jsi v Bibli vzal, že to jsou charismatici kteří připravují nástup antikrista. Myslím, že učení, že tisícileté království začalo Letnicemi zastávají spíše kalvinisté jako např. Pavel Steiger ve svém časopise ZOD. A tento člověk určitě není z řad charismatiků a nebo "alespoň" letniční. Nevím kam řadíš např. sbor Slovo života, ale tohle co píšeš určitě neučí. Tisícileté království začně druhým příchodem Krista na tuto zem.

LeguldaRe: Doktríny charismatiků připravují nástup Antikrista (Skóre: 1)
Vložil: demagog (quokam@seznam.cz) v Čtvrtek, 10. květen 2007 @ 21:43:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog) http://www.bohu-a.svetu.cz/
Osobne zastavam nazor> Kralostvi NYNI a jeste ne.

Nesmime zapominat, ze Jezis slibil sve generaci, ze ona uzri kralostvi nebeske prichazejici v moci. To lze stahnout na ukriyovani nebo na den letnic...

Osobne pouzivam toto prirovnani>
Drejme tomu, ze pan XY zije v totalitnim ceskoslovensku, jsou osmdesata leta, normalizac, komunismus. Muy XY vsak ze dne na den ziska obcanstvi USA. Nechme technickou stranku veci a yasnijme se, ze onen clovek dostal obcanstvi USA, aniz by USA nekdz videl, aniz by se jej dotkl svymi nohama. Proste postou dostal pas USA. Tecka.

Co se zmenilo? Ac onen clovek fyzicky nevstoupil na pudu USA, presto jiz je jeho obcanem, moc USA na neho sestoupilo a on se stal, on presel pod ochranu tohoto statu. Totalitni ceskoslovensko na neho ztratilo veskery narok. On uz neni obcanem ceskoslovenska, byt tam fyzicky zije. Ceskoslovensko, komuniste, jiz na neho nemaji narok, nemaji nad nim zadnou moc, nebot onen clovek je pod moci USA"

Ano, plnost jeste musi prijit. To znamena, ze onen muz XY se fyzicky musi dopravit do usa, aby jeho obcanstvi nabylo plnosti. Ale presto uz je obcanem USA, byt fyzicky zije v ceskoslovensku, byt USA nikdy nevidel a fyzicky jej nenavstivil...

Kralostvi nyni / jeste ne.

Na prvni pohled se takoveto konstatovani zda logicky rozporuplne, ale ve skutecnosti to tak neni.

Kralostvi Bozi NYNI neni v protikladu s kralostvim Bozim JESTE NE...
Re: Doktríny charismatiků nemohou nic připravit (Skóre: 1)
Vložil: mk (miliko(a)atlas.cz) v Pátek, 11. květen 2007 @ 02:07:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak to vidím a jsem znechucený- už zase nekdo haraší rámusem.
Jsou lidé ´pokojní srdcem´, ti nepotřebují ani hluk boje. Ale jsou lidé,které přivádí do pohotovosti nebezpečí. A takoví lidé se zabývají situacemi, ve kterých to vře a tříská. Já nepotřebuji Armagedon ani Harmagedon, ani Goga a Magoga, ani konečný boj. Žiji klidně.
Ale někdo se vzrušuje v nebezpečí.
Áách jó. Pokud taová povaha nežije duchovně, půjde třeba dělat hasiče, horskou službu, záchranáře nebo vojáka. Pokud žije v duc*****si, najde si svůj revír v hrozbě od duchovní stránky, na příklad u Armagedonu.
To jsem to zase dnes dopracoval !!
Přečetl jsem příspěvky do konce a mám z toho špatný dojem. Ne z hrozby boje, ale z výhledu na to, že mne nebo naše potomky bude pronásledovat katastrofa – jako by si ji sami lidé nepřipravovali.
Já na příchod Antikrista nevěřím -otevřeně -protože se nelekám a nepotřebuji adrenalin do žil, abych byl více věrný Pánu.Stránka vygenerována za: 0.20 sekundy