Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vavřinec.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 16185, komentáře < 7 dní: 229, komentářů celkem: 397007, adminů: 60, uživatelů: 5076  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 233 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108978234
přístupů od 17. 10. 2001

Grano Salis: Co je to vlastně ta radostná zvěst Evangelia?
Vloženo Sobota, 14. září 2013 @ 13:47:28 CEST Vložil: Olda

Dotazy čtenářů poslal Pohan4

Mohla by mi zdejší věčně se dohadující se komunita říct, co je to vlastně ta radostná zvěst Evangelia? 

Většinou začínáte „Neboť tak bůh miloval svět..... Pak přejdete k bezpodmínečné boží lásce - bůh mě bezpodmínečně miluje, ale když ho nebudu poslouchat skončím v pekle, ohnivém jezeře, nebo očistci, (to podle druhu církve). Jenže to je protimluv k bezpodmínečné lásce, ta by  přece podmínky mít neměla.


Taky mi není tak úplně jasné, kdo vlastně vládne tomuto světu? Ježíš, který svět svou smrtí vykoupil, nebo Satan? Ani v tom se církve neshodnou. Co si má hledající počít? Jak se v tom má vyznat?

Zkuste být, prosím, srozumitelní, s použitím co nejmenšího počtu biblických citátů, kterými tady, s tak velkou oblibou, do sebe šijete. Jde mi o to, jestli svou zprávu dokážete podat tak, aby tomu dnešní člověk rozuměl. Váš Mistr to ve své době uměl.
Děkuji Vám.

Pohan4

"Co je to vlastně ta radostná zvěst Evangelia?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 113 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Co je to vlastně ta radostná zvěst Evangelia? (Skóre: 1)
Vložil: Willy v Sobota, 14. září 2013 @ 17:32:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Milý příteli, ptáš se proto, aby ses to dozvěděl nebo proto, aby sis srovnal svůj pohled s phledem těch, kdo ti na tvou otázku odpoví?

Písmo Svaté zjevuje evangelium jako radostnou či dobrou zvěst o Pánu Ježíši Kristu, který z lásky k Bohu a k nám zemřel za nás a naše hříchy podle Písem, třetího dne vstal z mrtvých podle Písem a 40 dní po svém vzkříšení vystoupil na nebesa ke svému Otci, kde usedl po pravici Boží moci a čeká, až Bůh položí všechny nepřátele pod Jeho nohy a uvede všechno v nebesích a na zemi pod jednu Hlavu v Kristu. Zemřel proto, abychom my mohli žít a nezemřeli ve svých vinách a hříších. A vstal z mrtvých, aby nám mohl dát Jeho Božský věčný život, abychom tímto životem žili skrze Krista (J 6:57) a pro Krista, pro vybudování Jeho Těla v lásce, aby v nás měl své vyjádření. Přišel a zemřel v lásce za mnohé, aby je jako Boží syny přivedl do slávy a tím oslavil Otce a Otec Jeho, protože skrze Něho a pro Něho všechno stvořil, aby svého Syna coby Krista oslavil a byl skrze Něho a v Něm vyjádřen.

Kristova všezahrnující smrt a vzkříšení daly zrod Jeho Církvi, která se v den Jeho vzkříšení znovuzrodila z Ducha/Boha, takže všuchní věřící v Krista jsou navěky Božími dětmi, narozenými z Boha Otce jako členové Boží rodiny a domácnosti a "občany" Božího království, mající společnou účast na všem, Kým a čím je Bůh v Kristu, který rozdíllením sebe sama buduje svou Církev, kterou brány podsvětí nepřemohou.

Radost té zvěsti je v tom, že Bůh z hříšníků činí Boží děti/syny tím, že jim ve svém Synu a skrze svého Krista udílí svůj život a povolává je k synovství, aby žili Božským věčným životem jako Boží radost a sláva, čímž se naplňuje Boží plán a touha Božího srdce.

Tož tak.Re: Co je to vlastně ta radostná zvěst Evangelia? (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Sobota, 14. září 2013 @ 19:17:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Taky mi není tak úplně jasné, kdo vlastně vládne tomuto světu? 
Tomuto svetu vladne diabol,čo potvrdzuje aj následovný výrok: Lukáš 4, 5-6  I vedl jej ďábel na horu vysokou, a ukázal mu všecka království okršlku země pojednou.A řekl jemu ďábel: Toběť dám tuto všecku moc i slávu těchto království, nebo mně dána jest, a komuž bych koli chtěl, dám ji.
Samozrejme Boh dal  diablovi určite mantinely,ktoré nemôže  prekročiť. Ešte treba zodpovedať  otázku cez ktorých diablových ľudských pomocníkov diabol vládne tomuto svetu: Jedná sa o následovných dvanásť satanských rodinných dinastii ktoré zo zákulisia ovládajú tento svet. Rothschild, Warburg, Rockefeller, DuPont, Russell, Bundy, Onassis, Kennedy,Collins, Freeman, Astor a Li.     Vlastnia 80 percent svetového bohatsva cez nadnárodné spoločnosti. S týmito iluminátskymi dinastiami  spolupracujú následovné mocné rodiny: – Morgan, Vanderbilt, Bauer, Whitney, Duke, Guggenheim, Oppenheim, Grey, Sinclair, Schiff, Solvay, Oppeheimer, Sassoon, Wheeler, Todd, Van Duyn, Taft, Wallenberg, Clinton, Habsburg, Goldschmidt a mnoho ďalších. Nie ale všetci členovia týchto spolupracújcich rodin su zapojení do sprisahania.  Niektorí z týchto ľudí sami nevedia, čo sa vo svete skutočne deje. V Biblii sa píše; že na konci časov povstane desať kráľov ,ktorí budú zjavne vládnuť tomuto svetu na čele s antikristom.   Ilumináti už majú rozdelený tento svet na následovných desať části:  • Spojené štáty, Kanada a Mexiko • Západná Európa • Japonsko • Austrália a Nový Zéland • Východná Európa • Latinská Amerika • Severná Afrika a Stredný Východ • Stredná a južná Afrika • Južná a juhovýchodná Ázia • Centrálná ÁziaRe: Co je to vlastně ta radostná zvěst Evangelia? (Skóre: 1)
Vložil: Grace v Sobota, 14. září 2013 @ 19:25:19 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ahoj pohane,

já věřím, že radostná zvěst evangelia je toto: choďte v pokání (odvracejte se od hříchu-plnění své vůle k Bohu - plnění Boží vůle) a věřte, že za všechny vaše hříchy Kristus jednou provždy zaplatil svou obětí na kříži.

Když tak chodíme a tak věříme, tak může naše víra pevně odpočívat v každé chvíli na skále Kristova díla, a ne na tom, co jsme kdy učinili, činíme nebo učiníme my. Nic ji nemůže ohrozit. A proto je to radostná zvěst.


Re: Co je to vlastně ta radostná zvěst Evangelia? (Skóre: 1)
Vložil: Ingmar v Sobota, 14. září 2013 @ 20:29:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Evangelium dle Ingmara :-)Nemějte před ním strach, Bůh je totiž takový, jakým se ukázal být v Ježíši. Poslal ho jako názornou pomůcku, která na sobě samém vykreslila Boží charakter. Nespekulujte o jediném pravém učení ani o tom, co bude po smrti, každý den má své vlastní starosti a svůj vlastní úkol. Teď jste tady na zemi, vnímejte Boha v každodenním životě, učte se od něho a snažte se být ostatním podobnou názornou pomůckou, jakou je Ježíš vám.Re: Co je to vlastně ta radostná zvěst Evangelia? (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Neděle, 15. září 2013 @ 01:04:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mohla by mi zdejší věčně se dohadující se komunita říct, co je to vlastně ta radostná zvěst Evangelia? Nemohla.Taky mi není tak úplně jasné, kdo vlastně vládne tomuto světu?

Když zapnu televizor- jasně satan.

Co si má hledající počít?

Až na to přijdeš, dej mi prosím vědět.

Jak se v tom má vyznat?

Nijak.

 

Zkuste být, prosím, srozumitelní, s použitím co nejmenšího počtu biblických citátů, kterými tady, s tak velkou oblibou, do sebe šijete. Jde mi o to, jestli svou zprávu dokážete podat tak, aby tomu dnešní člověk rozuměl. Váš Mistr to ve své době uměl.
Děkuji Vám.

Není zač.Re: Co je to vlastně ta radostná zvěst Evangelia? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 15. září 2013 @ 01:31:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
Taky mi není tak úplně jasné, kdo vlastně vládne tomuto světu? Ježíš, který svět svou smrtí vykoupil, nebo Satan? Ani v tom se církve neshodnou. Co si má hledající počít? Jak se v tom má vyznat?

  Ahoj Pohane.

  Na světě jsou dvě království. Království temnoty a království světla.

  V království temnoty vládne hřích a smrt.

  V království světla pak vládne Bůh.

  Satan nevládne nikde, satan je normální otrok hříchu, otrok své vzpoury a lži, tak jako každý jiný otrok hříchu ve světě.


Mohla by mi zdejší věčně se dohadující se komunita říct, co je to vlastně ta radostná zvěst Evangelia?

  Jednou přijde den a Bůh bude soudit lidi za všechny jejich skutky, za celý jejich život. Nebude žádná nespravedlnost ani dobrá věc, za kterou by lidi nedostali na soudu svou odměnu.

  To je celkem dobrá zpráva, ale obvykle jen do té doby, než si člověk uvědomí, že na ten soud půjde také, na soudu se bude soudit jeho život a srovná si, jak asi dopadne.

  Zkus to.

  Ježíš šel na ten soud místo nás.

  I místo tebe.

  Nesl naši vinu, náš trest, který jsme si za svoje skutky a svůj život zasloužili, byl odsouzen namísto nás, přes to, že byl bez viny, nesl odsouzení dobrovolně za nás. Vykoupil nás svou obětí z otroctví hříchu a smrti. Člověk má možnost Ježíše přijmout, přijmout jeho oběť za sebe a žít pro Ježíše místo toho, aby patřil hříchu a otročil hříchu tak, jako satan.

  Pro mne to byla radostná zpráva (řecky "evangelium") a s radostí jsem tu zprávu využil a dodnes jsem za to Ježíši vděčný.

  Jak pro tebe? Je to trochu srozumitelné? Snažil jsem se moc necitovat bibli, i když to je těžké v takovém případě ;-)Pak přejdete k bezpodmínečné boží lásce - bůh mě bezpodmínečně miluje, ale když ho nebudu poslouchat skončím v pekle, ohnivém jezeře, nebo očistci, (to podle druhu církve).

  Když člověk přijme Ježíše, dostane nový život, který je z Boha. Bůh se stane jeho otcem, ten člověk se stane Božím dítětem a Bůh vychovává toho člověka. A vychovává člověka dobře, protože Bůh je dobrý otec a dobře se o svoje děti stará a od svých dětí vyžaduje poslušnost.

  Kdyby ses chtěl stát Božím dítětem, Boží výchova tě nemine. Někdy je dost drsná, obvykle není moc příjemná, ale je velmi efektivní a užitečná.

  Cizí děti, děti tohoto světa, Bůh nevychovává. děti světa mají svobodu dělat si, co chtějí, od dětí světa Bůh poslušnost nevyžaduje a nevychovává je. Na druhou stranu, Bůh slyší modlitby lidí (až na vyjímky), i těch, co jsou ve světě, stará se o lidi, kteří o to stojí. Těm, kteří o něj nestojí se nevnucuje.

  Jednoduše řečeno: Skončíš tam, kde skončí tvůj pán. Koho posloucháš a podle koho žiješ svůj život, s tím skončíš na věčnosti.Re: Co je to vlastně ta radostná zvěst Evangelia? (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Neděle, 15. září 2013 @ 11:12:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Já bych Ti tak moc rád odpověděl, aby Tě to potěšilo. Asi to nebudu umět. Víš, uvedl si verš, který je základem té radostné zvěsti. Napsal ho Jan, který jediný z apoštolů viděl umírat Pána Ježíše. To musel být pro něho hrozný okamžik. Jeho Mistr a Pán, který dokázal zázraky a pomáhal lidem, vyučoval , tu visí najednou na kříži a z nepochopitelných důvodů nic nedělá. Jak to ? Vždyť má tu moc, kterou může všechny nepřátele zničit a i zlo . Ale jeho zbraně však jsou jiné. On ví, že musí se zachovat tak, jak chce Otec. Jen tady na kříži , když budeme stát jako Jan pod ním, vniká do srdce Duch, který člověka mění a vítězí nad světem i nad zlem, které je dočasné. On tam je kvůli nám, kvůli mně, kvůli Tobě. Bůh trpí, Bůh platí. Jak to ? Protože tak to bylo v plánu Boha pro lidskou záchranu a odstranění hříchu. Může být nějakým jiným způsobem nám zjeveno, jak veliká je Boží láska? Potřebují zažít Pána Ježíše na kříži pro svoji záchranu. Co bych dělal já, kdybych měl moc jako měl Pán Ježíš? Zachoval bych se jako Pán Ježíš, abych dobrovolně trpěl? Uvědomujeme  si, jak Pán Ježíš trpěl poslední noc, kdy jeho učedníci klidně spali  a on se modlil. Možná prosil Boha, aby ho z toho úkolu  zprostil.  Odejmi ten kalich, je-li ...Kdo ví ? Čekalo ho něco strašného!! Ale On se rozhodne, že půjde a Otec se rozhodne, že svého Syna obětuje. To udělal Bůh kvůli mne, kvůli Tobě, kvůli nám. Aby nás zachránil. To je ta radostná zpráva. Pokud věříme, žádná jiná mocnost  nemá nad námi moc. Víra, naděje, láska,ale největší je láska. Ján v tuto chvíli to ještě nechápal. Možná stejně, jako to ještě nechápeš ty nebo jsem to dlouho nechápal já.

Můžeme být dokonalé šťastni v tomto světě, kde má svoji moc i Satan? On nás chce zahubit, oddělit od Boha. A tady v tomto světě je boj mezi Bohem, který nás miluje  a zachraňuje a Satanem, který na nás žaluje a chce postavit proti Bohu.  Nevěřím, že existuje peklo či očistec. Tady působí lidské představy. Nakonec si neumím představit, že by lidé byli v nebi a přitom by věděli, že někde existuje věčné utrpení v pekle. To nedává logiku a je až sadistické a typicky člověčí. Zahynutí je konec existence, konec zla a bude to i konec Satana. Ostatně důležité je to, co nyní žiji.

A toto poznání by snad mělo člověku stačit. Nejsme sami. Je s námi Bůh. A pokud cítíme osamocení a starosti, vlastníme ten nejdokonalejší mobil na světě – modlitbu. Skrze ní se spojujeme s Bohem  a On nás slyší a reaguje. Možná odpoví jinak, než chceme, ale on ví , co je pro nás správné. Možná se lidé smějí nad tím, že někdo se modlí, ale vědci už dokonce dokázali, že upřímná modlitba vyvolává i zvláštní změny v mozku, prostě něco se tam děje.

Akorát Satan nás někdy od motlitby odvádí. Je to pochopitelné. Chce, abychom byli co nejdále od Boha. Pak na nás líp může.
A také nás odvádí od pokání, od našeho poznání hříchu, což je začátek k pochopení všeho.

Když mám podobné stavy jako Ty, tak nejlepší je se upřímně modlit. Kéž bych to dělal častěji a odolával svodům světa. Ale svět patří Bohu a s vírou v Boha není tak špatný. Stačí sledovat tu krásnou přírodu. To je Boží dílo toho, kdo nás miluje a stvořil to pro nás,


Měj se moc hezky a držím ti palce k poznání Boha.
Re: Co je to vlastně ta radostná zvěst Evangelia? (Skóre: 1)
Vložil: chani (chani.somr@email.cz) v Neděle, 15. září 2013 @ 11:27:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Evanjelium možno preložiť ako dobré posolstvo, alebo radostná zvesť. Čiže otázka znie: Čo je to vlastne radostná zvesť o radostnej zvesti?


Nečudujem sa tejto formulácii, pretože teológovia urobili z božieho kráľovstva bezobsažný výraz. Správne by malo byť zvesť o božom kráľovstve. V súčastnosti pod tlakom biblického poznania už aj v katolíckych prekladoch možno vidieť správny preklad Luk17,21. V minulosti z tohto verša katolíci radi tvrdili, že božie kráľovstvo je v srdci.Re: Co je to vlastně ta radostná zvěst Evangelia? (Skóre: 1)
Vložil: unshaken v Neděle, 15. září 2013 @ 16:28:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Otázka první

Co je radostná zvěst evangelia? Až se člověk musí divit, co slov je zapotřebí k vyjádření dobré zprávy. Přitom stačí odpovědět stručně:

"Usmíření člověka s Bohem."


To ostatní, co z toho plyne, jak se to stane, či proč se tak může stát, pak vytváří tak dlouhý seznam, že již na to jen těch pár slov nestačí.


Otázka druhá:

Kdo zde na světě vlastně vládne?

Odpověď: Bůh.

Bůh pak někdy svěřuje, někdy dopouští, aby svoji moc a místní vládu uplatnil nějaký člověk. Moc na tomto světě, který nás obklopuje, pak uzurpuje satan, který ji získává skrze člověka, přesněji skrze lidi. Ale navrchu je vždy Bůh.
Re: Co je to vlastně ta radostná zvěst Evangelia? (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 16. září 2013 @ 09:19:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Úplně všechno, těžko říct co je na tom lepší a radostnější. To že se Bůh ve své nepochopitelné lásce snížil až k nám . Že se narodil jako jeden z nás. Že chodil mezi námi a učil nás. Že přijal ve svém milosrdenství  kříž a smrt, abychom my mohli žít. Že přemohl smrt a vstal z mrtvých. Že nám dal církev. Že se o nás stará a bude starat dokud se neujme svého Království a potom až navždycky.

To že nám dává vesmír abychom měli kde bydlet, těla i duše. Všechno co jsme a co máme. Že nám dává vlastní Tělo i Krev.

Na tohle téma by se dala napsat kni*****, což už se dávno a mnohokrát stalo.

Chvalme Pána a jásejme přitom s radostí.
Re: Co je to vlastně ta radostná zvěst Evangelia? (Skóre: 1)
Vložil: Bylina v Pondělí, 16. září 2013 @ 09:36:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Pohane4,
podle Tvé poslední věty je poznat, že Tobě osobně ani tak nejde o to, najít pravdu, jako o to, vyzkoušet křesťany. Kdo hledá skutečně pravdu, klade jiné otázky a jiným způsobem. Přesto přistoupím na Tvou hru.
Radostná zvěst evangelia je pleonasmus, protože evangelium znamená v řečtine radostná zvěst.
A ta radostná zvěst(její obsah už sis tady mohl přečíst v různých verzích, které se až na vyjímky, více méně doplňují) je radostnou jen pro někoho. Totiž jen pro toho, kdo si je vědom reality svého bytí: jsem uvězněn v žaláři svého hříchu, tíží mě svědomí z mých hříchů a přede mnou je soud a trest smrti. Pro takového člověka je radostná zvěst : Ježíš, Boží syn vzal Tvé viny na sebe a za Tebe podstoupil trest smrti. A Bůh Otec ho vzkřísil z mrtvých a tím přemohl moc smrti. A každý, kdo tomuto uvěří, a přijme Ježíše jako vládce svého srdce(do teď jsi si vládnul sám), ten skrze nového a svatého ducha obdrží věčný život, jehož zdrojem je Bůh sám. A jeho srdce naplní pokoj smíření a radost života. Proto evangelium - radostná zvěst.
Ale pro člověka, který je spokojen sám se sebou, jeho možnost dělat si co chci(ale jen zdánlivá) se mu líbí a Bohem pohrdá, pro toho to radostná zvěst není a nikdy nebude.
A to, že se křesťané hádají mezi sebou, kdo má pravdu, to je dané naším ještě neproměněným smýšlením a nezralostí. Ti opravdu zralí křesťané se nehádají. Ale nejednají tak jen křesťané - zahrádkáři se hádají o to, kdo má větší kedluben, rybáři kdo chytil většího kapra a automechanici kdo má lepší auto. Je to taková běžná vlastnost hříšného člověka. I Ježíšovi učedníci se hádali o to, kdo je z nich nejvíc Boží a bude sedět po pravici Ježíšově. Teprve až když člověk pozná, o co v životě opravdu jde, přestane se hádat a svěří vše do rukou Božích.Re: Co je to vlastně ta radostná zvěst Evangelia? (Skóre: 1)
Vložil: Momonka (Tinidril@seznam.cz) v Pondělí, 16. září 2013 @ 23:50:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Bůh coby Láska volá jako otec na svého syna: "vrať se ke mně!" Bůh coby Soudce však říká: "nemůžeš ke mně přijít!" Dilema je již vyřešeno v Kristu Ježíši, jehož prostřednictvím všechno usmířil se sebou. Skrze něj způsobil pokoj, když krví jeho kříže usmířil to, co je na zemi, i to, co je na nebi. 

Jedinou podmínkou položenou před smrtelníka je si nabízený dar života jen vzít. Pro někoho to ovšem může představovat maximální úsilí, neboť se toto drama snoubí s nutností si přiznat svou porážku a říci: Ježíš je Pán. Čím pyšnější člověk, tím více pro něj evangelium představuje zvěst neradostnou. Dosud přece platilo JÁ jsem ta pravda, cesta i život. JÁ. JÁ a Otec jsme jedno... JÁ. To je evangelium ďáblovo, které je přijímáno s nadšením - věř v sebe, jsi boží, jsi bůh. Koneckonců je tento výplach mozků denně slyšet z reklam.Re: Co je to vlastně ta radostná zvěst Evangelia? (Skóre: 1)
Vložil: legenda v Středa, 18. září 2013 @ 10:45:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
radostná zpráva evangelia je,že Bůh udělal všechno proto,abychom mohli být zase synové,abych v nás byl znovuobnoven obraz,ke kterému nás stvořil.Dobrý zpráva je,že máme volnou cestu k Bohu a On vládne v našich životech a likviduje veškeré skutky tmy.
základem je,že by to mělo být o tom,že je kázání o této zprávě provázeno manifestací Boží vlády....tzn. hluchý slyší,chromí chodí,hříšníci jsou očištěni,démonicky svázání jsou svobodní.
Bůh tohle dal za darmo...a Jeho království je o tom,že budeme svobodní.


Prakticky je to o tom,že Bůh nás znovu narodí a my jsme pak nová stvoření.staré pominulo,hle vše je nové...Hřích už nad námi nepanuje...člověk odpočine od svých skutků a vůbec od skutků zákona,protože zákon už nad ním nepanuje...a pak už se jen nechává proměnit Bohem....Máme nového ducha,který je dokonalý....ale mysl máme neproměněnou a tak je potřeba s ní pracovat,aby se proměnila k Božímu obrazu...což je ale zase počátek toho,že jsme boží děti...
Nás se hřích už netýká ,nemá nad námi moc-takže do pekla nepůjdeme,i kdybychom selhali....stačí ten hřích vyznat a je to dobré...
ale jelikož jsme děti Boží a Boha milujeme,neděláme záměrně hřích,protože nás to není hodno.Je to jako kdybys vychovával prince,nebudeš ho mlátit,ale řekneš mu,hele bude z tebe jednou král a tak by ses měl chovat jako král.
Vykašli se na učení církví/zbytečně se budeš mást  a zmatky jsou k ničemu/ a čti Novou smlouvu-nejlépe od chvíle,kdy ji Ježíš ustanovil.Pokud v Ježíše nevěříš...čti evangelia/ v Janovi je napsáno,že byla napsána proto,aby lidé poznali ,že je Ježíš Boží syn/
,pokud ano začni Jakubem a pak prostě dopisy dopisy,dopisy a prostě se jen modli,ať Ti dá Bůh poznat Pravdu-On poslal Ducha svatého,aby nám dal poznat pravdu...neposlal církevníky,aby nám dali poznat pravdu.Máme být učedníci Krista ne denominací...naopak Pavel říká,že jsme tělesní,když říkáme já patřím tomu a já tamtomu.
Pokud budeš číst Pavla,tak uvdíš ,že nejvíc kárá církev za to,že se vrací ke žití staré smlouvy a skutkům zákona....jsme přece nová stvoření-hřích nad námi nepanuje...proč se jím zabývat,zabývejme se Bohem.

Autoritu nade vším má Ježíš.dábel má jen schopnosti...když půjdeš do řeckého textu,jsou tam ty slova rozděleny....
Prakticky je to jako na zemi...Máme zákon,vládne prezident,popřípadně Král...Ale jsou týpci,který loupí a kradou proti zákonu....ale není to,že jim patří vláda,je to o tom,že maj schopnosti krást.Na nás je ,abychom byli jak policajti,chodili po zemi a všude likvidovali skutky těchto zlodějíčků ve Jménu Ježíše/kterému patří autorita/.Ježíš je dobrý Vládce,takže korupce nehrozí,ale policajti se v tomto království docela dost flinkaj.Pořádaj si pořád nějaká školení,slavnosti a vysedávaj na služebně....místo aby prostě udělali pořádek.
Popřípadně si ještě vyprávěj o tom,jestli prezident fakt chce,aby zatknuli toho vraha,co povraždil lidi v samoobsluze....Přitom to je v jejich popisu práce....
Taky maj oblíbené téma...hele já si myslím,že ta ženská,co jí zrovna támhle znásilňují si za to může sama-takže nejdřív musí přiznat,že byla vyzývavá a litovat toho,a pak jí teda možná pomůžeme...ale kdyby teda prezident chtěl,aby jí bylo pomoženo,tak si myslím,že by přijel nejlépe sám a knokautoval toho úchyla k zemi...hmm.máš pravdu,dáš si ještě kávu a koláček?....hm a beztak jsme fasovali ty nové uniformy-tak si myslím,že by bylo dobré si je neušpinit,...hm-máš recht -dáš si ještě koláč a kafe????

Boží vůle je,abychom chodili a potlačovali veškeré snahy zlého,kamkoli vejdeme.
Hele ,když si fakt sedneš k Bibli a budeš studovat a budeš chtít znát pravdu,tak jí najdeš a pak už stačí jen poslouchat a dělat co máš napsáno a ono to najednou jde........

Stránka vygenerována za: 0.95 sekundy